Папір кабельний, К-120 широко застосовується для міжшарової ізоляції котушок трансформаторів, пускорегулюючої та контролюючої апаратури, виготовлення джгутів для заповнення міжфазових порожнин у силових кабелях з паперовою просоченою ізоляцією та інших аналогічних цілей. Папір кабельний найчастіше використовується для виготовлення лекал у легкій промисловості.

Назва

Товщина, мм

Ширина, мм

Гарантійний термін зберігання (міс.)

Бумага кабельная К-120

0,1 -0,12

 1000

36

Кабельні папери для силових кабелів випускаються із сульфатної целюлози із загальним діапазоном товщин від 008 до 024 мм. За призначенням їх можна розбити на такі групи: для кабелів на робочу напругу до 35 кВ одношарова та багатошарова; для кабелів на 35 кВ і вище звичайна, багатошарова та ущільнена – з підвищеною щільністю; для кабелів на 110 кВ і вище звичайна та багатошарова ущільнена. До паперів для кабелів великі напруги пред'являються підвищені вимоги. Звичайні папери мають щільність не більше 760 - 850 кг/м3, ущільнені - не більше 1090 - 1100 кг/ м3 і від.

Основні технічні характеристики паперу

Кабельні папери (ГОСТ 645 - 59) виробляються з сульфатної целюлози натурального кольору наступних марок: К-080, К-120, К-170, товщиною відповідно 0,08; 0 12; 0 17 мм.

Кабельні папери для силових кабелів випускаються із сульфатної целюлози із загальним діапазоном товщин від 008 до 024 мм. За призначенням їх можна розбити на такі групи: для кабелів на робочу напругу до 35 кВ одношарова та багатошарова; для кабелів на 35 кВ і вище звичайна, багатошарова та ущільнена – з підвищеною щільністю; для кабелів на ПЗ кВ і вище звичайна та багатошарова ущільнена. До паперів для кабелів великі напруги пред'являються підвищені вимоги. Звичайні папери мають щільність не більше 760 - 850 кг/ м3, ущільнені - не більше 1090 - 1100 кг/м3 і від.

Кабельні папери високої напруги відрізняються товщиною, щільністю, жорсткішими вимогами до механічних, хімічних та діелектричних показників.

В даний час кабельні папери виготовляють виключно з целюлози деревини, отриманої шляхом сульфатної обробки дрібнорозщепленої деревної маси.

Матеріали для ізоляції обмоток та її шарів. При намотуванні котушок для ізоляції обмотки від магнітопроводу обмоток, розташованих на одному каркасі один від одного, а також для міжшарової ізоляції застосовуються різні електроізоляційні папери, текстильні матеріали та лакотканини. Електроізоляційні папери виготовляють із деревної целюлози на спеціальних машинах.

З цієї формули стає зрозумілим значення підвищеної щільності конденсаторного паперу: для отримання великої питомої ємності вигідно мати більш щільний папір, так як клітковина має діелектричну проникність, більшу, ніж просочувальні матеріали, що широко застосовуються. Зрозуміле і прагнення отримати можливо малу товщину паперу. Дуже часто в конденсаторах папір працює у кілька шарів. Така шарувата ізоляція має підвищену електричну міцність через те, що в ній практично виключено наявність наскрізних дефектів. З точки зору підвищеної однорідності хороші результати дає двошаровий папір, що виробляється на спеціальних машинах. Кабельні папери виробляють із сульфатної целюлози.

Найбільш важливими волокнистими матеріалами, які застосовуються в ізоляційній техніці, є матеріали, що містять в основі рослинне волокно. На практиці целюлозою називають напівфабрикат паперу. Характерною властивістю волокна є непереборна гігроскопічність, здатність при впливі кислот і лугів переходити в клейку аморфну масу (частково це перетворення відбувається при тривалому впливі теплої води), порівняно легка окислюваність при дії підвищеної температури.

Кабельний папір

 

Властивості

Од. виміру

Кабельний папір      

1

Товщина

мкм

130±7

 

2

Щільність

г/см3

0.8±0.05

3

Руйнівне посилення, ≥

в повздовжному

напрямку

KН/м

11

 

в поперечному

напрямку

5,15

 

4

Коефіцієнт подовження, ≥

в повздовжному напрямку

%

 

1,8

 

в поперечному

напрямку

 

5,7

 

5

Міцність на розрив, ≥

M·N

 

1020

 

6

Електрична міцність, ≥

В/ паралельно шарам

950

 

7

рH водної витяжки

рH

6.0-8.0

8

Вміст золи, ≤

%

1

9

Вміст вологості

%

6.0-9.0